Dekan Mesajı
Zorlu ve yoğun bir hazırlık sürecinden sonra “Hukuk” tercih edip, meslek yaşamına ilk adımlarını Fakültemizde atan genç meslektaşlarım;


Öncelikle hepinizi tebrik ediyor, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ailesine hoşgeldiniz diyorum. Fakülte yaşamına başlarken duymakta olduğunuz heyecanın, mezuniyetinize kadar artarak devam etmesini diliyorum. Hukuku, adaleti ve hürriyeti hayata hakim kılmak için yapacağınız mücadelenin gerektirdiği donanım ile mezun olacağınız güzide bir eğitim kurumunda bulunuyorsunuz. Bu süreçte sizlere asil bir mesleğin gerekleri öğretilecek; sorunlara objektif, analitik bir bakışla, bütüncül bir zeminde özgün çözümler üretme becerisi kazandırılacaktır.
Ulusal hukuk sistemimizin yanı sıra, uluslararası hukukun da öğretildiği Fakültemizde, hukukun evrensel kurallarını özümsemiş iyi birer hukukçu olmanız, en büyük dileğimizdir.


Geleceğin hukukçuları;


Her birinizin yurt içinde veya yurt dışında çeşitli alanlarda görev üstlenebilecek nitelikli yetiştirildiği bu Fakültede, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi mensubu ve mezunu olmanın gururunu ömür boyu taşıyacağınıza inancımız tamdır. Birbirinizden, “Biz”den ve size öğretilenlerden ayrılmayınız.


Hepinize başarılar diliyoruz.


Prof. Dr. Bayram KESKİN
DekanDemo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors